Pijawki Rzeszów

Pijawki Kielce

pijawkiProdukowane przez pijawki hirudozwiązki wykazują szerokie spektrum działania, dlatego znajdują one zastosowanie w leczeniu chorób o różnorakim podłożu. Aby jednak mogły być bezpiecznie wykorzystywane do terapii, muszą pochodzić ze specjalnej hodowli. Firma EURO-BION zajmuje się prowadzeniem hodowli pijawek lekarskich przeznaczonych do stosowania podczas zabiegów hirudoterapeutycznych.

Nasza firma powstała z pasji do zdrowia. Minęło już 11 lat, odkąd wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii i założyliśmy hodowlę pijawek lekarskich. Cel, jaki nam przyświecał, to zapewnienie wsparcia dla zwolenników naturalnych metod leczenia i promowanie hirudoterapii w Polsce.

Obszarem naszych działań jest hodowla pijawek leczniczych w izolowanych warunkach, tak aby nie miały one żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Pijawki żywimy w sposób kontrolowany, dzięki czemu nie mają one kontaktu z krwią innych zwierząt. To wszystko sprawia, że nasze pijawki mogą być bezpiecznie wykorzystywane podczas zabiegów hirudoterapeutycznych.

Nieustannie udoskonalamy stosowane metody hodowli i wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania, mając na celu zapewnienie jak najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Sprzedaż pijawek prowadzimy na terenie Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego. W trosce o to, by nie doszło do żadnych niepożądanych incydentów podczas transportu, pijawki pakujemy w specjalne wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Potwierdzeniem jakości pijawek jest dołączony do przesyłki certyfikat.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia nie jest nową metodą leczenia – już nasi przodkowie wykorzystywali ją do leczenia różnych dolegliwości. Wtedy jednak nie wiedziano jeszcze, co sprawia, że pijawki są takie skuteczne. Uważano je więc za panaceum na wszystkie choroby. Wraz z rozwojem medycyny skuteczność leczenia pijawkami została potwierdzona licznymi badaniami. Dotyczyły one właściwości leczniczych i efektywności stosowania pijawek. Jak się na ich podstawie okazało, przystawianie pijawek rzeczywiście działa. Może hirudoterapia nie wyleczy z każdej choroby, ale na wiele rzeczywiście może pomóc.

Tajemnica skuteczności hirudoterapii tkwi w znajdujących się w ślinie pijawki hirudozwiązkach. Wyizolowano ich ponad sto i jak się okazało, każdy z nich wykazuje dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Najlepiej poznana hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, z kolei histamina rozszerza naczynia krwionośne, usprawniając przepływ krwi.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Kiedyś hirudoterapia postrzegana była jako forma znachorstwa. Z biegiem lat to się jednak zmieniło, przez co teraz uważana jest za zabieg leczniczy. Została nawet uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. Są kraje, gdzie przystawianie pijawek praktykuje się w szpitalach czy ośrodkach zdrowia na koszt państwa. W Polsce hirudoterapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale nie brakuje miejsc, gdzie można poddać się zabiegowi hirudoterapeutycznemu na własny koszt.

W leczeniu jakich chorób pomaga hirudoterapia? Może stanowić wsparcie w terapii chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy i nadciśnienia. Liczne badania potwierdziły skuteczność tej metody w leczeniu depresji i nerwicy. Przystawianie pijawek rekomenduje się po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach. Zaobserwowano pozytywny wpływ hirudoterapii na stany zapalne pochwy czy błony śluzowej macicy. U mężczyzn przystawianie pijawek może zniwelować rozrost gruczołu krokowego.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Rzeszowie?

Rozważasz poddanie się zabiegowi hirudoterapii, ale nie wiesz, do kogo umówić się na wizytę? Najlepiej skieruj swoje kroki do gabinetu wykwalifikowanego hirudoterapeuty, posiadającego merytoryczne przygotowanie i doświadczenie w zakresie przystawiania pijawek. Podczas przeglądania ogłoszeń specjalistów od hirudoterapii zwróć szczególną uwagę na ich kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę z Rzeszowa? Pomogą Ci w tym:

Google

w przeglądarce Google wpisz frazę „hirudoterapia Rzeszów” lub „wykwalifikowany hirudoterapeuta z Rzeszowa” i pozyskaj w ten sposób namiary na gabinety hirudoterapeutyczne z okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl i przejrzyj znajdującą się tam listę hirudoterapeutów z Rzeszowa.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogólnodostępne portale ogłoszeniowe, na których czasem swoje ogłoszenia udostępniają hirudoterapeuci z Rzeszowa i okolic.

Fora internetowe

zadowoleni z rezultatów leczenia pijawkami pacjenci często polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na forach internetowych. Przejrzyj więc lokalne forum internetowe.

Rekomendacje

nie udało Ci się pozyskać namiarów na hirudoterapeutę z Rzeszowa? Skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt