Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Siemianowice Śląskie

Hiduroterapia

Pijawki Siemianowice Śląskie

Hirudoterapia to naturalna metoda lecznicza wykorzystująca żywe organizmy, tj. pijawki. Jest znana i ceniona od wieków, jednak dopiero niedawno została uznana za oficjalną metodę leczniczą. Za takową uznała ją w 2005 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności Leków. Sklasyfikowana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Do zabiegów hirudoterapeutycznych mogą być wykorzystywane jedynie pijawki specjalnie do tego celu wyhodowane. Takie pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych, gdzie nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, a więc z krwią innych zwierząt. W związku z tym nie są zanieczyszczone i nie przenoszą na ludzi chorobotwórczych drobnoustrojów. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich Hirudo verbana przeznaczonych do leczenia zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie zarażają ludzi chorobami podczas zabiegów. Żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. Spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa i mogą być bez żadnych obaw wykorzystywane do leczenia.

Prowadzisz swój gabinet w Siemianowicach Śląskich, w którym świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Zamów dowolną liczbę pijawek w EURO-BION. Gwarantujemy, że dotrą pod wskazany adres w nienaruszonym stanie, dzięki specjalnej formie pakowania.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki po przystawieniu do skóry pobierają krew żywiciela, wpuszczając do jego krwiobiegu hirudozwiązki. Są to produkowane przez te małe żyjątka substancje lecznicze, których są w stanie wytworzyć ok. 115. Badania nad ich właściwościami i dokładnym wpływem na organizm ludzki wciąż trwają, jednak na ten moment wiadomo już, że stymulują procesy biochemiczne, poprawiając zdrowie i samopoczucie. Pijawki z pewnością nie wyleczą ze wszystkich schodzeń, ale w walce z niektórymi mogą pomóc.
Wskazania do hirudoterapii są bardzo szerokie i obejmują takie przypadłości jak:
• bóle głowy i kręgosłupa,
• miażdżyca,
• nadciśnienie,
• reumatyzm,
• choroby zakrzepowo-zatorowe,
• rwa kulszowa,
• żylaki,
• choroby płuc i oskrzeli,
• rwa kulszowa,
• wrzody żołądka i dwunastnicy,
• zapalenie korzonków,
• problemy skórne,
• choroby o podłożu psychicznym.

Pijawki Siemianowice Śląskie
Pijawki I Hirudoterapia

Czym jest Hirudoterapia?

Przystawianiem pijawek ludziom zajmuje się hirudoterapeuta. To specjalista znający zasady bezpieczeństwa, który wie, gdzie przystawić pijawki do skóry, aby przyniosło to oczekiwany rezultat przy konkretnych chorobach i dolegliwościach.
Przed zabiegiem pacjent musi odbyć wizytę kwalifikacyjną, której celem jest wyeliminowanie przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe lub przyjmujące na stałe jakieś leki możliwość przeprowadzenia u siebie hirudoterapii powinny omówić jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym.
Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego wynosi ok. 1 godzinę. Po upływie tego czasu pijawki zaczynają się same odrywać od ciała i odpadać. Gdy wszystkie się oderwą, hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po nich ranki. Wykorzystane do zabiegu pijawki trafiają do utylizacji.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Siemianowicach Śląskich?

Hirudoterapia pomaga w przebiegu wielu chorób i łagodzi ich objawy. Nie da się jednak przewidzieć jej efektów w konkretnym przypadku, dlatego chcąc się o nich przekonać, trzeba samemu poddać się leczeniu pijawkami.
Chcesz poddać się terapii pijawkowej? Zacznij od znalezienia hirudoterapeuty.

Poszukiwania możesz prowadzić w takich miejscach jak:

Google

wejdź na www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapia Siemianowice Śląskie” albo „hirudoterapeuta w Siemianowicach Śląskich”, a pozyskasz w ten sposób kontakty do hirudoterapeutów prowadzących gabinety w Twoich okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

– odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Siemianowice Śląskie”. Uzyskasz dostęp do ogłoszeń specjalistów z zakresu hirudoterapii z Siemianowic Śląskich.

Portale ogłoszeniowe

– przejrzyj portale społecznościowe (np. Facebook) i strony z lokalnymi ogłoszeniami, a może uda Ci się znaleźć tam oferty usług osób zajmujących się leczeniem pijawkami na terenie Siemianowic Śląskich.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe przeznaczone dla mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic, a być może natrafisz tam na namiary na hirudoterapeutę z Twoich okolic.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Siemianowicach Śląskich? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.
Bezpieczeństwo podczas zabiegu z wykorzystaniem pijawek to podstawa, dlatego upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta pracuje na bezpiecznych pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. W tym celu poproś go o okazanie odpowiednich certyfikatów.

0

Twój Koszyk