Pijawki Słupsk

Pijawki Słupsk

pijawki

Pijawki Słupsk

Hirudoterapia to metoda leczenia wykorzystująca specjalny lekarski gatunek pijawek, polegająca na przystawianiu ich do partii ciała wymagających leczenia. Była stosowana już w starożytności. Przez długi czas cieszyła się dużą popularnością, potem na chwilę słuch o niej zaginął, a teraz ponownie wraca do łask.

Przystawianie pijawek do skóry jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ale tylko wtedy, gdy do zabiegu wykorzystywane są specjalne pijawki pochodzące ze sprawdzonego źródła. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich – Hirudo verbana, odpowiednich do leczenia przede wszystkim ludzi, ale również zwierząt, zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION już od ponad 10 lat hodowane są pijawki spełniające najwyższe standardy, przeznaczone do zaopatrywania gabinetów hirudoterapeutycznych. Bezpieczeństwo ich stosowania gwarantuje odpowiedni sposób hodowli – od samego początku nie mają one styczności z krwią innych zwierząt. Karmione są wyłącznie w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.

Jesteś hirudoterapeutą, masz swój gabinet w Słupsku i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie całego województwa pomorskiego. Pijawki pakowane są do specjalnych wypełnionych hydrożelem torebek, co zapewnia ich bezpieczny transport. Przestrzegając zasad dotyczących odpowiedniego przechowywania pijawek, można utrzymać je w stanie nadającym się do leczenia przez długi czas.

Pijawki – dlaczego warto?

Po przystawieniu do ciała pijawka przywiera do skóry i nakłuwa ją, następnie pobiera krew żywiciela, jednocześnie uwalniając do krwiobiegu z wydzieliny gruczołów ślinowych liczne substancje lecznicze. Badania wykazały, że hirudozwiązki wykazują szerokie spektrum działania i pozytywnie wpływają na szereg procesów biochemicznych zachodzących w obrębie organizmu. Choć nie są panaceum na wszystkie choroby, to w leczeniu wielu dolegliwości sprawdzają się bardzo dobrze.

Do tej pory udało się wyizolować ze śliny pijawek ok. 115 hirudozwiązków, jednak dokładnie przebadana jest jedynie połowa z nich. Wiadomo za to, że wszystkie wykazują pozytywny wpływ na zdrowie, zarówno to psychiczne, jak i fizyczne. Istnieją dowody na skuteczność hirudoterapii w leczeniu takich chorób jak nadciśnienie, miażdżyca, choroby zakrzepowo-zatorowe, żylaki, a także wielu różnych schorzeń skórnych. Metoda ta rekomendowana jest również przy niektórych chorobach o podłożu psychicznym, np. nerwicy czy depresji.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją natomiast do medycznych sposobów leczenia.

Osobę zajmującą się wykonywaniem zabiegów hirudoterapeutycznych nazywa się hirudoterapeutą. Specjalista ten wie, gdzie przystawiać pijawki w zależności od tego, co dolega pacjentowi, jak również zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i ściśle się do nich stasuje podczas terapii.
Na początku wizyty hirudoterapeuta przeprowadza z pacjentem wywiad celem m.in. wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegu. Jeśli nie będzie ku temu żadnych przeszkód, specjalista przejdzie do właściwej części wizyty, czyli przystawienia pijawek do skóry pacjenta w wyznaczonych miejscach.
Zabieg hirudoterapeutyczny trwa ok. godzinę, aż pijawki zaczną odpadać. Powstałe podczas niego rany są później odpowiednio zaopatrywane – hirudoterapeuta je dezynfekuje i nakłada na nie opatrunek. Wykorzystane do leczenia pijawki po jednym użyciu są utylizowane.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Słupsku?

Hirudoterapia ma szereg zastosowań w medycynie, jednak o tym, czy okaże się skuteczna w konkretnym przypadku, można przekonać się, jedynie poddając się zabiegowi przystawiania pijawek. Jesteś gotowy spróbować? Jeśli tak, to znajdź hirudoterapeutę, który świadczy usługi z zakresu terapii pijawkowej.

Skorzystaj z pomocy takich miejsc jak:

Google

otwórz stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Słupsk” albo „hirudoterapia w Słupsku”, a otrzymasz namiary na specjalistów z zakresu hirudoterapii z Twoich okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

wpisz w polu wyszukiwania nazwę witryny www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Słupsk” i przejrzyj dostępne ogłoszenia.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów niekiedy pojawiają się na lokalnych serwisach z ogłoszeniami, dlatego koniecznie przejrzyj stronę przygotowaną specjalnie dla mieszkańców Słupska np. na Facebook’u.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe Słupska, gdzie przy odrobinie szczęścia może udać Ci się natrafić na opinie o hirudoterapeutach opublikowanych przez ich pacjentów.

Rekomendacje

  • nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty ze Słupska, który by Ciebie do siebie przekonał? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś

Bezpieczeństwo w hirudoterapii to podstawa. Pamiętaj więc, aby przed zabiegiem upewnić się, że wybrany hirudoterapeuta wykorzystuje do zabiegów pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej i może przedstawić potwierdzające to certyfikaty.

Kontakt