Pijawki Stargard

Pijawki Gniezno

pijawki

Pijawki Gniezno

Hirudoterapia to znana od wieków naturalna metoda leczenia, o której na pewien czas zapomniano, a teraz ponownie wróciła do łask. Wykorzystuje ona określone gatunki pijawek specjalnie w tym celu wyhodowanych, które przystawia się do określonych partii ciała wymagających leczenia.

Pijawki przeznaczone do hirudoterapii hodowane są w warunkach laboratoryjnych, tak aby nie miały kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń oraz chorobotwórczych drobnoustrojów i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Firma EURO-BION prowadzi hodowlę i sprzedaż pijawek lekarskich, które można wykorzystywać podczas hirudoterapii u ludzi i zwierząt.

Hodowane w EURO-BION pijawki nie mają kontaktu z innymi zwierzętami, co do minimum ogranicza ryzyko przenoszenia przez nie chorób. Żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Gnieźnie i chcesz zaopatrzyć go w pijawki? Złóż zamówienie na dowolną ilość pijawek w EURO-BION. Przesyłki dostarczamy na terenie Gniezna i całego województwa wielkopolskiego. W trosce o bezpieczeństwo pijawki wysyłamy specjalnie zapakowane, w paczkach wypełnionych hydrożelem.

Pijawki – dlaczego warto?

Podczas zabiegu hirudoterapeutycznego pijawki przystawia się do wybranej partii ciała wymagającej leczenia. W tym miejscu przekłuwają skórę i wczepiają się w nią, następnie pobierają krew żywiciela i uwalniają do krwiobiegu hirudozwiązki. Hirudozwiązki są czynnymi biologicznie i farmakologicznie substancjami wykazującymi lecznicze działanie na organizm. Pozytywnie wpływają na zachodzące w organizmie procesy biochemiczne, poprawiając w ten sposób zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wskazań do hirudoterapii jest wiele. Metoda ta poprawia funkcjonowanie układu krążenia, dlatego zalecana jest na choroby z nim związane. Stosuje się ją przy zaburzeniach żylnych, np. zakrzepicy, przy leczeniu ropni i na zapalenie stawów. Przynosi pozytywne rezultaty przy miażdżycy, nadciśnieniu, reumatyzmie, rwie kulszowej, a także przy wrzodach żołądka i dwunastnicy. Wspomaga procesy regeneracyjne tkanek, przyspieszając gojenie ran, dlatego wykorzystuje się ją również do leczenia ran po zabiegach chirurgii plastycznej i przeszczepach skóry.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Warto wiedzieć, że hirudoterapia jest zarejestrowaną międzynarodową procedurą medyczną. W spisie procedur medycznych ICD-9 występuje pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Ponadto Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia.

Prowadzeniem terapii z wykorzystaniem pijawek zajmuje się hirudoterapeuta. Zabieg przystawiania pijawek poprzedza konsultacja, której celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego zastosowania. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo omówić leczenie pijawkami ze swoim lekarzem.

Zabieg hirudoterapii trwa ok. 1 godzinę. Po przyłożeniu pijawek do skóry czeka się do momentu, aż zaczną same się od niej odrywać i odpadać. Następnie hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany. Wykorzystane do terapii pijawki są wyrzucane.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Gnieźnie?

Hirudoterapia może być stosowana na wiele przypadłości, jednak nie da się przewidzieć, jak wpłynie na zdrowie konkretnego pacjenta. Jedyną opcją, aby się o tym przekonać, jest samemu poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem pijawek.

Chcesz skorzystać z terapii pijawkowej? Zacznij od znalezienia hirudoterapeuty. Do poszukiwań wykorzystaj takie miejsca jak:

Google

wejdź na www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapia Gniezno” albo „hirudoterapeuta w Gnieźnie”, a pozyskasz namiary na hirudoterapeutów prowadzących gabinety w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Gniezno”. Uzyskasz dostęp do ogłoszeń specjalistów z zakresu hirudoterapii z Gniezna.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj portale społecznościowe (np. Facebook) i strony z lokalnymi ogłoszeniami. Niekiedy można w takich miejscach znaleźć oferty różnych specjalistów, w tym hirudoterapeutów.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe przeznaczone dla mieszkańców Gniezna i okolic, a być może natrafisz tam na kontakty do hirudoterapeutów z Twojego regionu.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego hirudoterapeuty w Gnieźnie? Napisz do nas, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.
Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas zabiegu z wykorzystaniem pijawek to podstawa. Zanim więc wyrazisz na niego zgodę, upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta wykorzystuje do pracy pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Poproś go o okazanie potwierdzających ten fakt certyfikatów.

Kontakt