Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Stargard

pijawki

Pijawki Stargard

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia wykorzystującą specjalne gatunki pijawek, które przystawia się do części ciała wymagających leczenia. Choć jest znana i ceniona od wieków, to na chwilę o niej zapomniano, dopiero teraz ponownie wraca do łask. Do zabiegów hirudoterapeutycznych wykorzystuje się specjalnie do tego celu wyhodowane pijawki lekarskie Hirudo verbana.
Są one hodowane w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Sprawia to, że są wolne od zanieczyszczeń oraz chorobotwórczych drobnoustrojów i można je bezpiecznie przystawiać ludziom. W EURO-BION prowadzona jest hodowla i sprzedaż pijawek lekarskich przeznaczonych do hirudoterapii.
Hodowane w EURO-BION pijawki nie mają kontaktu z innymi zwierzętami, a zatem ryzyko przenoszenia przez nie chorób na ludzi jest minimalne. Do żywienia pijawek wykorzystywany jest preparat krwiozastępczy HirudoCibum.
Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Stargardzie i chcesz kupić pijawki do zabiegów? Złóż zamówienie na dowolną ilość pijawek w EURO-BION. Przesyłki dostarczamy na terenie Stargardu i całego województwa zachodnio-pomorskiego. Pijawki wysyłamy w paczkach wypełnionych hydrożelem, dlatego gwarantujemy bezpieczeństwo transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia polega na przystawieniu pijawek do zmienionego chorobowo obszaru ciała. Pijawki przekłuwają skórę i wczepiają się w nią, następnie pobierają krew żywiciela i uwalniają do krwiobiegu hirudozwiązki. Hirudozwiązki to czynne biologicznie i farmakologicznie substancje o leczniczym działaniu. Cechują się one różnymi cennymi właściwościami, dzięki czemu wykazują pozytywny wpływ na zachodzące w organizmie procesy biochemiczne. Właśnie za sprawą hirudozwiązków terapia pijawkowa poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ze śliny pijawek udało się wyizolować ok. 115 hirudozwiązków. Część z nich została sklasyfikowana, badania nad pozostałymi nadal trwają. Wiadomo jednak, że wszystkie wyizolowane z pijawek substancje mają pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Istnieje mnóstwo wskazań do hirudoterapii. Metoda ta przede wszystkim poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Stosuje się ją przy różnych zaburzeniach żylnych, np. zakrzepicy, przy leczeniu ropni i na zapalenie stawów. Pomaga przy miażdżycy, reumatyzmie, nadciśnieniu, rwie kulszowej, a także wrzodach żołądka i dwunastnicy. Wspomaga gojenie ran, dlatego hirudoterapię wykorzystuje się też do leczenia ran po zabiegach chirurgii plastycznej i przeszczepach skóry. Rezultaty stosowania pijawek ponadto zobaczyć można przy chorobach skóry takich jak łuszczyca, grzybica, atopowe zapalenie skóry czy trądzik.

 

Pijawki Stargard
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została w 2005 roku oficjalnie sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Dodatkowo Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia.
Przystawianiem pijawek i prowadzeniem całego procesu leczenia zajmuje się hirudoterapeuta. Zabieg przystawiania pijawek poprzedza kwalifikacja, która ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osoby mające choroby przewlekłe i przyjmujące leki powinny dodatkowo omówić zasadność stosowania hirudoterapii ze swoim lekarzem.
Zabieg hirudoterapii trwa ok. 1 godzinę. Po przyłożeniu pijawek do skóry czeka się do momentu, aż zaczną same od niej odpadać. Później hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany. Wykorzystane do zabiegu pijawki trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Stargardzie?

Zastosowanie hirudoterapii jest bardzo szerokie, jednak skuteczność jest mocno indywidualną kwestią. Aby przekonać się, jakie efekty przyniesie w konkretnym przypadku, trzeba się jej samemu poddać. W tym celu warto znaleźć hirudoterapeutę, który pracuje na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej.

Gdzie szukać takiego specjalisty? Sprawdź takie miejsca jak:

Google

uruchom stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Stargard” lub „hirudoterapia w Stargardzie”, a pozyskasz kontakty do hirudoterapeutów ze Stargardu.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Stargard” i zobacz dostępne tam ogłoszenia hirudoterapeutów.

Portale ogłoszeniowe

sprawdź grupy na portalach społecznościowych (np. Facebook), gdzie czasem można znaleźć ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Stargardu, w tym także udostępniane przez samych hirudoterapeutów.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się natrafić na kontakt do hirudoterapeuty ze Stargardu.

Rekomendacje

– nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty w Stargardzie? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego z bliskiej Ci okolicy.
Pamiętaj, że masz prawo zweryfikować, z jakimi pijawkami pracuje wybrany przez Ciebie hirudoterapeuta. W tym celu poproś go o przedstawienie stosownych certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo stosowania określonych pijawek do leczenia ludzi.

0

Twój Koszyk