Pijawki Szczecin

Pijawki Szczecin

Pijawki dostarczamy na terenie całego Szczecina i okolic. W dbałości o ich jakość dokładamy wszelkich starań, aby nie doszło do niepożądanych incydentów podczas transportu, pakując je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe.

pijawki

Pijawki Szczeciń

Nasza firma zajmuje się hodowlą laboratoryjną pijawek leczniczych. Swoją działalność założyliśmy ponad 10 lat temu i od tej pory udoskonalamy swoje metody i wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii. Dzięki temu możemy zaoferować wysokiej klasy pijawki, które mogą być bezpiecznie stosowane podczas zabiegów hirudoterapii.

Pijawki hodujemy w  izolowanych warunkach laboratoryjnych – nie mają w ogóle kontaktu ze światem zewnętrznym. Żywienie prowadzimy w kontrolowany sposób, dając gwarancję, że pijawki nie spożywają krwi niewiadomego pochodzenia. Ścisłe przestrzeganie zasad dotyczących hodowli sprawia, że nasze pijawki można bezpiecznie przystawiać ludziom.

Pijawki dostarczamy na terenie całego Szczecina i okolic. W dbałości o ich jakość dokładamy wszelkich starań, aby nie doszło do niepożądanych incydentów podczas transportu, pakując je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Na życzenie klienta do przesyłki dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek, który później można okazać swoim pacjentom.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Kiedyś pijawki wykorzystywano do upuszczania krwi, będąc przekonanym, że zabieg ten uleczy ciało i duszę. Z biegiem lat podejście do hirudoterapii nieco się zmieniło, a liczne badania naukowe potwierdziły skuteczność tej metody w leczeniu dolegliwości różnego pochodzenia. Co sprawia, że pijawki są takie skuteczne?

Tajemnica tkwi w ślinie pijawek, a raczej w znajdujących się w niej hirudozwiązkach. Na ten moment stwierdzono ponad 100 hirudozwiązków, ale sklasyfikowano jedynie połowę. Wykazują one pozytywny wpływ na ludzki organizm. Przykładowo hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, z kolei histamina rozszerza naczynia krwionośne. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście leczenia wielu chorób. Działając na układ limfatyczny i krwionośny hirudozwiązki pobudzają układ krążenia, regulują ciśnienie krwi i podnoszą odporność immunologiczną organizmu.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Zanim rozpocznie się zabieg hirudoterapeuta upewnia się, czy u pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonania. W tym celu przeprowadza wywiad i sprawdza wyniki badań. Czasem na przystawienie pijawek potrzebna jest zgoda lekarza. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, rozpoczyna się terapia, podczas której do ciała pacjenta przystawiane są pijawki.

Co istotne, hirudoterapia jest zabiegiem leczniczym zakwalifikowanym w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. W wielu krajach jest refundowana i stosowana w szpitalach oraz ośrodkach zdrowia. Nawet w Polsce są kliniki, gdzie przystawia się pacjentom pijawki np. po zabiegach replantacji.

Kiedy hirudoterapia może przynieść rezultat? W leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy i nadciśnienia. Istnieją dowody na to, że pomaga przy depresji i nerwicy. Lekarze rekomendują jej stosowanie po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach.

Ale to nie wszystko. Pijawki pomagają w leczeniu stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy, ropniaków jajników lub jajowodów, torbielowatości jajników, a także nadżerek szyjki macicy. U mężczyzn z kolei zmniejszają rozrost gruczołu krokowego.

Chcesz dowiedzieć się, czy hirudoterapia może pomóc także i Tobie? Skontaktuj się z nami, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Szczecinie?

Warto mieć świadomość, że zabieg przystawiania pijawek może przeprowadzić wyłącznie wykwalifikowany hirudoterapeuta, który posiada wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii i na życzenie pacjenta może przedstawić stosowną licencję.

Jak znaleźć taką osobę? Można to zrobić na kilka sposobów:

 

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapeuta Szczecin” albo „hirudoterapia Szczecin”, a wyświetlą się kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych ze Szczecina i okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki, aby znaleźć hirudoterapeutę w swojej okolicy

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znaleźć można także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim w kilka chwil pozyskasz namiary na specjalistów ze Szczecina i okolic. Pamiętaj jednak, by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować informacje i opinie na temat wybranego hirudoterapeuty.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów terapii pacjenci często polecają sobie nawzajem hirudoterapeutów na forach internetowych. Nie zapomnij więc zajrzeć tam i do social mediów w poszukiwaniu sprawdzonych kontaktów.

Rekomendacje

– jeśli nie uda Ci się znaleźć specjalisty zajmującego się leczeniem pijawkami w Szczecinie, skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić sprawdzonego hirudoterapeutę.

Kontakt