Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Tarnów

pijawki

Słyszałeś dużo pozytywnych opinii na temat hirudoterapii, a nawet ktoś doradził Ci, byś wypróbował tę metodę na sobie, jednak z powodu obaw do tej pory nie zdecydowałeś się wykonać zabiegu przystawiania pijawek? Pora się przełamać i poddać leczeniu pijawkami – tylko tak możesz sprawdzić, czy przyniesie on korzyści. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, jest tylko jeden warunek – do zabiegu muszą zostać wykorzystane pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli.

Zaopatrywaniem gabinetów hirudoterapeutycznych w specjalne pijawki przeznaczone do bezpiecznego przystawiania ludziom zajmuje się firma EURO-BION. Od ponad 11 lat prowadzimy hodowlę pijawek do zastosowań medycznych. Pijawki trzymamy w warunkach izolowanych i karmimy w sposób kontrolowany, z wykorzystaniem preparatu krwiozastępczego HirudoCibum. Stale udoskonalamy wykorzystywane metody hodowli, by zachować najwyższe standardy jakości. To dzięki temu całkowicie eliminujemy jakiekolwiek ryzyko związane z leczeniem pijawkami.

Oferujemy wysyłkę pijawek na terenie Tarnowa i całego województwa małopolskiego. Każde zamówienie pakujemy w specjalne worki wypełnione hydrożelem, dzięki czemu możemy zagwarantować dostarczenie przesyłki pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Do paczki dołączamy certyfikat potwierdzający jakość pijawek i zaświadczający, że mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom.

Pijawki – dlaczego warto?

Tajemnica skuteczności pijawek tkwi w znajdujących się w ich ślinie hirudozwiązkach. Po przystawieniu do skóry te małe, niepozorne żyjątka wczepiają się i przysysają, następnie wpuszczają do krwiobiegu szereg czynnych biologicznie i farmakologicznie substancji. Do tej pory udało się wyizolować ponad 100 hirudozwiązków, z czego jedynie część została dokładnie przebadana, analizy pozostałych wciąż trwają.

Każdy z hirudozwiązków wykazuje inne właściwości i w różny sposób wpływa na organizm. Przykładowo hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, dzięki czemu sprawdza się w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych. Oprócz hirudyny są także związki przeciwbólowe i przeciwzapalne, obniżające ciśnienie krwi czy przyspieszające gojenie. W związku z szerokim działaniem pochodzących z pijawek hirudozwiązków leczenie z ich udziałem zaleca się np. chorym na miażdżycę, nadciśnienie czy choroby układu moczowo-płciowego.

Aby dowiedzieć się, czy przystawianie pijawek może pomóc i Tobie, skonsultuj się z hirudoterapeutą. Podczas pierwszej wizyty odpowie on na wszystkie Twoje pytania, rozwieje ewentualne wątpliwości. Wykluczy też przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

 

Pijawki Tarnów
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest naturalną, uznaną i stosowaną od wieków metodą leczenia różnych dolegliwości z wykorzystaniem pijawek. Została zaklasyfikowana jako terapia pijawkowa (numer 99 991) w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Ponadto Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia.

W wielu krajach na świecie hirudoterapia jest stosowana w ośrodkach zdrowia w ramach bezpłatnej opieki medycznej. W Polsce Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje leczenia z wykorzystaniem pijawek, mimo to nie brakuje miejsc, gdzie można się mu poddać.

Terapia pijawkowa polega na przystawieniu kilku pijawek do skóry w okolicy chorego narządu lub w miejscu, gdzie odczuwany jest ból. Pijawki wczepiają się w skórę i wpuszczają do krwiobiegu lecznicze hirudozwiązki. Zabieg kończy się w momencie, gdy pijawki same odpadną (trwa to ok. 1h). W razie jakichkolwiek pytań dotyczących leczenia warto zadać je hirudoterapeucie na początku wizyty.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Tarnowie?

Tylko korzystając z usług wykwalifikowanego hirudoterapeuty, pracującego na pijawkach hodowanych w laboratoryjnych warunkach, zyskasz pewność, że zabieg będzie bezpieczny. Pojawia się tylko pytanie, jak takiego znaleźć? Wykorzystaj do tego następujące środki:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Tarnów” albo „hirudoterapia Tarnów”, a otrzymasz listę nazwisk specjalistów z okolicy wraz z danymi kontaktowymi.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Tarnów” i zapoznaj się z ogłoszeniami hirudoterapeutów z Tarnowa.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów znaleźć można na stronach, gdzie ogłoszenia o różnym charakterze umieszczają mieszkańcy określonej miejscowości, dlatego koniecznie przejrzyj serwisy z ogłoszeniami z Tarnowa.

Fora internetowe

pacjentom zdarza się wymieniać między sobą spostrzeżenia o hirudoterapeutach w internecie, zatem sprawdź również fora internetowe Tarnowa pod kątem ogłoszeń hirudoterapeutów.

Rekomendacje

– wykorzystałeś wspomniane wyżej sposoby i mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, który wzbudziłby Twoje zaufanie? Napisz do nas w tej sprawie, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć Ci kogoś sprawdzonego.

0

Twój Koszyk