Pijawki Tomaszów Mazowiecki

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia wykorzystująca pijawki. Nie mogą to być jednak zwykłe pijawki, a konkretne ich gatunki kwalifikowane jako pijawki medyczne. Do terapii polecane są m.in. pijawki Hirudo verbana. W leczeniu nie tylko gatunek pijawek ma znaczenie, ale też sposób ich hodowli. By mogły być bezpiecznie przystawiane ludziom, muszą być hodowane bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Takie warunki hodowli zapewnia zajmująca się dystrybucją pijawek firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są w specjalnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są wolne od drobnoustrojów. Przystawiając je ludziom, nie ma zatem ryzyka przeniesienia groźnych chorób. Oferowane przez EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów u ludzi i zwierząt.

Prowadzisz gabinet w Tomaszowie Mazowieckim i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie na dowolną liczbę pijawek w EURO-BION. Realizujemy dostawy pod wskazany adres na terenie całej Polski. Gwarantujemy bezpieczną dostawę pijawek, zapakowanych w specjalne wypełnione hydrożelem opakowania.

Pijawki – dlaczego warto?

Ludzie od wieków wykorzystują hirudoterapię do leczenia przeróżnych dolegliwości, jednak dopiero dość niedawno poznaliśmy tajemnicę jej skuteczności. Wcześniej wierzono, że pozytywnie wpływa na zdrowie za sprawą upuszczania z organizmu „zepsutej krwi”. Dzisiaj wiadomo jednak, że to nieprawda, a pozytywne efekty leczenia zapewniają samodzielnie przez pijawki produkowane hirudozwiązki, które wpuszczają do organizmu po przystawieniu do skóry. Zawarte w ślinie pijawek hirudozwiązki wykazują dobroczynny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, zmniejszając uciążliwe objawy.

Na co pomagają pijawki? Wskazania do ich stosowania to m.in.:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca,
 • cukrzyca,
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym,
 • alergie.

Hirudoterapia na pewno nie jest w stanie pomóc na każdą chorobę, ale w leczeniu wielu rzeczywiście daje dobre rezultaty, a w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym potrafi przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty i trwałą poprawę zdrowia.Czym jest hirudoterapia?

Skuteczność stosowania pijawek w różnych dziedzinach medycyny została potwierdzona licznymi badaniami prowadzonymi na całym świecie. W wielu krajach terapia pijawkowa uznana została za oficjalny sposób leczenia, w niektórych nawet podlega refundacji i jest wykorzystywana w publicznych ośrodkach zdrowia.

Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zakwalifikowała hirudoterapię jako „środek medyczny”, dzięki czemu możliwa jest legalna dystrybucja pijawek. Ponadto metoda ta została uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Leczenie pijawkami polega na przystawieniu ich bezpośrednio do skóry pacjenta w obrębie obszaru, gdzie odczuwane są dolegliwości bólowe. Pijawki po przyssaniu do skóry wprowadzają do krwiobiegu hirudozwiązki, które ulegają przetransportowaniu do narządów i organów, gdzie inicjują naturalne procesy naprawcze.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Tomaszowie Mazowieckim?

Zabieg przystawiania pijawek wykonuje specjalista z zakresu hirudoterapii, który posiada odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w tym zakresie. Korzystając z usług hirudoterapeuty, zyskujemy pewność, że terapia pijawkowa będzie dla nas bezpieczna.

Chcesz skorzystać z dobrodziejstw hirudoterapii? Znajdź odpowiedniego specjalistę i umów się na wizytę. Do szukania hirudoterapeuty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Tomaszów Mazowiecki” lub „hirudoterapeuta z Tomaszowa Mazowieckiego”, a pokażą Ci się kontakty do hirudoterapeutów z bliskich Ci okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Tomaszów Mazowiecki”. Po wyświetleniu się wyników przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Tomaszowa Mazowieckiego
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych typu Facebook, a przy odrobinie szczęścia może znajdziesz na ogłoszenia hirudoterapeutów z Tomaszowa Mazowieckiego.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie również mogą być udostępniane ogłoszenia hirudoterapeutów z Twoich okolic.
 5. Rekomendacje – nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty świadczącego usługi w Tomaszowie Mazowieckim? Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się polecić Ci dobrego specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia