Pijawki Tychy

Pijawki Tychy

pijawki

Kiedyś wierzono, że „upuszczanie zepsutej krwi” przy pomocy pijawek ma zbawienny wpływ na zdrowie i pozwala wyleczyć się z najróżniejszych przypadłości. Dzisiaj dzięki nauce wiemy już, że to wpuszczane do krwioobiegu po przyssaniu się przez pijawkę do skóry hirudozwiązki leczą z rozmaitych objawów i poprawiają samopoczucie.

By terapia z udziałem pijawek przyniosła oczekiwany rezultat i jednocześnie była bezpieczna dla pacjenta, musi odbyć się z udziałem specjalnych pijawek, pochodzących ze sprawdzonego źródła, gdzie hodowane są w odpowiednich warunkach. Dostarczaniem pijawek spełniających najwyższe standardy jakości do gabinetów hirudoterapeutycznych w całej Polsce zajmuje się firma EURO-BION.

Już od ponad dekady zajmujemy się hodowlą i dystrybucją pijawek lekarskich przeznaczonych do przystawiania ludziom podczas zabiegów hirudoterapeutycznych. Hodowlę prowadzimy w warunkach sterylnych i izolowanych, dzięki czemu nasze pijawki nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, więc nie ma ryzyka, że zostaną zakażone. Nasze pijawki żywione są w sposób kontrolowany, zatem możemy dać Państwu gwarancję, że nie mają styczności z krwią niewiadomego pochodzenia.

Wyhodowane przez nas pijawki rozprowadzamy na terenie Tychów i całego województwa śląskiego. W trosce o bezpieczeństwo podczas transportu zamówienia wysyłamy w specjalnych opakowaniach wypełnionych hydrożelem, który zabezpiecza pijawki przed uszkodzeniem. Potwierdzeniem jakości pijawek jest dołączony do paczki świadectwo ich pochodzenia.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Wokół hirudoterapii narosło wiele mitów. O ile jeszcze jakiś czas temu nie było żadnych dowodów na skuteczność przystawiania pijawek i wnioski można było wyciągać jedynie na podstawie samych obserwacji, o tyle teraz mamy dostęp do wiarygodnych badań naukowych, które jednoznacznie potwierdzają pozytywny wpływ hirudoterapii w leczeniu różnych chorób.
W ostatnich latach naukowcom udało się wyizolować ze śliny pijawek ponad sto związków wykazujących dobroczynny wpływ na organizm człowieka, nazywanych hirudozwiązkami. Należą do nich m.in. inhibitory krzepnięcia krwi, substancje hamujące agregację płytek krwi, a także związki o działaniu fibrynolitycznym i przeciwzapalnym, neuroprzekaźniki, steroidy i czynniki hamujące wzrost mikroorganizmów czy związki regulujące ciśnienie tętnicze krwi.
To dzięki drogocennym właściwościom poszczególnych hirudozwiązków pijawki są wskazane do stosowania przy wielu schorzeniach. Przystawianie pijawek może pomóc w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy czy nadciśnienia. Sprawdza się przy wrzodach żołądka i dwunastnicy oraz żylakach, wykazuje pozytywne efekty w leczeniu reumatyzmu. Jest rekomendowane na choroby o podłożu psychicznym, w tym depresji i nerwicy. Hirudoterapeuci ponadto polecają pijawki do leczenia bólów głowy niewiadomego pochodzenia.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Najprościej mówiąc, hirudoterapia to metoda leczenia z wykorzystaniem pijawek. Została ona uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991) jako terapia pijawkowa.
Sam zabieg polega na przystawieniu pijawek do nieuszkodzonych partii skóry pacjenta w obrębie miejsca leczenia. Oznacza to, że gdy przykładowo boli nas w krzyżu, to pijawki przystawione zostaną właśnie w dole kręgosłupa. Pijawki przegryzają się przez skórę, następnie wpuszczają do krwiobiegu wykazujące działanie lecznicze hirudozwiązki.
Do terapii wykorzystuje się od 5 do 10 pijawek, w zależności od potrzeb. Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego wynosi od 30 do 180 minut. Zazwyczaj czeka się, aż pijawki same odpadną. Jeden zabieg może nie wystarczyć, aby zobaczyć efekty i wyeliminować uporczywe objawy, zwykle trzeba go nawet do kilku razy powtórzyć.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Tychach?

Nigdy wcześniej nie miałeś okazji poddać się leczeniu pijawkami, a to, co przeczytałeś, utwierdziło Cię w przekonaniu, że te niepozorne żyjątka mogłyby poprawić Twój stan zdrowia? Daj więc sobie pomóc, a na początek umów wizytę u hirudoterapeuty.

Gdzie szukać namiarów na hirudoterapeutów z Tychów? Sprawdź takie miejsca jak:

Google

otwórz w przeglądarce internetowej wyszukiwarkę Google i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Tychy” albo „hirudoterapia Tychy”, a otrzymasz namiary na specjalistów z zakresu hirudoterapii przyjmujących w Twojej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Tychy” i kliknij szukaj, następnie przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów.

Portale ogłoszeniowe

hirudoterapeuci czasem ogłaszają swoje usługi na różnych portalach, dlatego możesz też przejrzeć serwisy z ogłoszeniami z Tychów i okolic.

Fora internetowe

pacjenci zwykli dzielić się namiarami na sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych, więc koniecznie sprawdź fora internetowe, na których udzielają się mieszkańcy Tychów i okolic.

Rekomendacje

skorzystałeś z wyżej zaproponowanych przez nas sposobów, a mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty? Poinformuj nas o tym, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt