Pijawki Warszawa

Pijawki Warszawa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii, mając na uwadze przede wszystkim dobro pacjentów, założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Warszawa

Pijawki hodujemy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywimy w kontrolowany sposób, dzięki czemu mogą być one bezpiecznie wykorzystywane do hirudoterapii.

Nasza firma dostarcza najwyższej jakości pijawki lekarskie na terenie Warszawy. Na życzenie klienta do pijawek pochodzących z naszej hodowli laboratoryjnej wydajemy certyfikat ich pochodzenia wraz z gwarancją, że dostarczone pijawki nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym. Pijawki dostarczone zostają w torebkach foliowych wypełnionych hydrożelem, czyli środkiem umożliwiającym bezpieczny transport pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki lecznicze wykorzystywano już przed wiekami do upuszczania krwi. Hirudoterapia miała na celu zwalczyć różne dolegliwości i schorzenia. Od tego czasu medycyna bardzo się rozwinęła, mimo to ta budząca wiele kontrowersji metoda nadal znajduje wielu zwolenników. W czym tkwi jej sekret?

Hirudoterapia zawdzięcza swą skuteczność ślinie pijawek, w której znajdują się cenne dla organizmu hirudozwiązki. Jednymi z najważniejszych są zapobiegająca krzepnięciu krwi hirudyna oraz histamina, powodującą rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Drogocenne hirudozwiązki aktywnie działają na układ krwionośny i limfatyczny, regulując ciśnienie krwi, pobudzając układ krążenia i podnosząc odporność immunologiczną organizmu.

Pijawka często nazywana jest doskonałym laboratorium farmakologicznym. W jej ślinie oprócz hirudyny i histaminy znajdują się także lipazy, esterazy, prostaglandyny, neurotransmitery i wiele innych substancji.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to metoda leczenia, do której wykorzystywany jest specjalny gatunek pijawek. Pijawki przykłada się do wybranych części ciała, tam, gdzie pacjent odczuwa ból lub do obszarów zaatakowanych przez chorobę. W wielu krajach hirudoterapia została zatwierdzona jako oficjalny sposób leczenia. Co więcej, jest refundowana i stosowana jako forma leczenia na co dzień.

Do hirudoterapii wykorzystuje się pijawki wyhodowane w sterylnych warunkach, których przystawianie jest bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Metoda jest praktycznie bezbolesna, ewentualne dolegliwości mogą pojawić się po odstawieniu pijawek od skóry, jednak nie są one zbyt silne.

Substancje lecznicze pochodzące ze śliny pijawek pomagają w leczeniu rozmaitych schorzeń, co potwierdzają liczne badania naukowe. Pijawki są wykorzystywane do leczenia miażdżycy, chorób zakrzepowo-zatorowych czy nadciśnienia. Przykłada się je pacjentom po zabiegach plastycznych, przede wszystkim po replantacjach. Hirudoterapia jest jedną z metod leczenia chorób takich jak nerwica i depresja oraz tików nerwowych.

Przystawianie pijawek pomaga w leczeniu chorób kobiecych, w tym stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy, ropniaków jajników lub jajowodów, torbielowatości jajników i nadżerek szyjki macicy. Znajdują zastosowanie także u mężczyzn, zmniejszając rozrost gruczołu krokowego.

Pozytywnych efektów hirudoterapii jest więcej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy pijawki pomogą także przy dolegliwościach, które Ci doskwierają, napisz do nas, a doradzimy Ci, czy terapia w Twoim przypadku może przynieść oczekiwane rezultaty.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Warszawa?

Zabieg z wykorzystaniem pijawek może przeprowadzić wyłącznie wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający licencję oraz wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Znaleźć go można na kilka sposobów:

Hirudoterapeutę znaleźć można na kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Warszawa” albo „hirudoterapeuta/hirudoterapeuci Warszawa”, a Twoim oczom ukażą się kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w Twojej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapia Warszawa”. Wyświetli Ci się lista sprawdzonych specjalistów w Warszawie.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów widnieją na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim zapoznasz się z ofertami zabiegów i terapeutów z Warszawy i okolic. Pamiętaj jednak, by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować informacje i opinie na temat wybranego hirudoterapeuty.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów terapii pacjenci hirudoterapeutów często polecają sobie nawzajem specjalistów z tej dziedziny na forach internetowych, dlatego warto tam zajrzeć w poszukiwaniu sprawdzonego kontaktu.

Rekomendacje

jeśli nie uda Ci się znaleźć specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu hirudoterapii w Warszawie, skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić sprawdzonego hirudoterapeutę.

Kontakt