Pijawki Włocławek

Pijawki Włocławek

pijawkiLeczenie konwencjonalne ma swoje ograniczenia. Gdy kolejne sposoby nie przynoszą efektów, a możliwości w tym zakresie pomału się kończą, czas spróbować czegoś nowego. Jedną z niestandardowych metod leczenia, która w ostatnim czasie mocno zyskała na popularności, jest hirudoterapia. Część osób nadal z niewiadomych przyczyn nie jest do niej przekonana. Nie trzeba jednak obawiać się przystawiania pijawek do skóry, gdyż metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Jest tylko jeden warunek – pijawki muszą pochodzić ze sprawdzonej hodowli laboratoryjnej.

Firma EURO-BION od ponad 11 lat zajmuje się zaopatrywaniem specjalistycznych gabinetów hirudoterapeutycznych w pijawki. W naszej ofercie widnieje rekomendowana do przystawiania ludziom pijawka lekarska Hirudo verbana. Hodowane przez nas pijawki żyją w izolowanych warunkach i są karmione w kontrolowany sposób, dzięki czemu nie przenoszą chorób i nie stanowią zagrożenia podczas kontaktu ze skórą.

W EURO-BION bazujemy wyłącznie na najnowocześniejszych technologiach, stale podwyższając standard oferowanych usług. Oferujemy wysyłkę zamówień na terenie Włocławka i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zależy nam, aby przesyłka dotarła pod wskazany adres w nienaruszonym stanie, dlatego pijawki pakujemy do wypełnionych hydrożelem worków. Zabieg ten sprawia, że ryzyko ich uszkodzenia jest znikome. Do przesyłki dołączany jest certyfikat potwierdzający jakość i bezpieczeństwo stosowania zakupionych u nas pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Korzyści wynikające z przystawiania pijawek są znane od wieków, ale do tej pory brakowało potwierdzających je dowodów. Wszystko zmieniło się stosunkowo niedawno, gdy badania naukowe potwierdziły, że przyłożone do skóry pijawki wpuszczają do krwiobiegu czynne biologiczne i farmakologicznie substancje zwane hirudozwiązkami.

Najlepiej poznanym hirudozwiązkiem jest hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi. Wszystkich hirudozwiązków jest ponad sto, a każdy z nich ma inne, ale pozytywne działanie na organizm, dzięki czemu przystawianie pijawek może pomóc w leczeniu chorób i łagodzeniu ich dolegliwości.

Na jakie przypadłości polecana jest terapia pijawkowa? Pozytywne efekty stosowania pijawek widać m.in. przy miażdżycy i nadciśnieniu. Zabieg ten przyspiesza gojenie po zabiegach chirurgicznych i replantacjach. Warto go rozważyć w przypadku chorób układu moczowego, różnego rodzaju stanów zapalnych i zakażeń, schorzeń dermatologicznych i kosmetycznych, a także chorób o podłożu psychicznym.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia, zaklasyfikowaną w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych jako terapia pijawkowa (numer 99 991). W 2004 roku została uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia. Choć w wielu miejscach na świecie hirudoterapia jest refundowana i powszechnie stosowana w ośrodkach zdrowia, to w Polsce leczenie trzeba pokryć samodzielnie, a skorzystać z niego można jedynie w prywatnych gabinetach.

Na czym polega hirudoterapia? Do nieuszkodzonych partii skóry, w okolicy miejsca odczuwania bólu i innych przykrych objawów, przystawia się pijawki. Terapia trwa do momentu, gdy pijawki same odczepią się od skóry (ok. 1 godziny). Warto podkreślić, że przystawionych do skóry pijawek nawet nie czuć, dzięki wpuszczanym przez nie do krwiobiegu substancjom znieczulającym. Zabieg poprzedza dokładny wywiad z pacjentem, mający na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę we Włocławku?

Chcesz umówić się na zabieg przystawiania pijawek? Z naszą pomocą znajdziesz wykwalifikowanego specjalistę, który przeprowadzi całą procedurę bezpiecznie, z wykorzystaniem najwyższej jakości pijawek.

W jaki sposób szukać hirudoterapeuty z Włocławka? Poznaj sprawdzone sposoby:

Google

otwórz wyszukiwarkę Google w przeglądarce internetowej i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Włocławek” albo „hirudoterapia Włocławek”, a otrzymasz numery kontaktowe specjalistów przyjmujących w tej miejscowości wraz z adresami ich gabinetów.

Serwis lecznaturalnie.pl

uruchom stronę internetową lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Włocławek”, a wyświetlą Ci się dostępne ogłoszenia hirudoterapeutów z Włocławka.

Portale ogłoszeniowe

hirudoterapeuci chcąc pozyskać nowych klientów, ogłaszają swoje usługi na różnych portalach z ogłoszeniami w internecie, dlatego przejrzyj serwisy z ogłoszeniami ludzi z Włocławka i okolic.

Fora internetowe

pacjenci hirudoterapeutów czasem wymieniają swoje spostrzeżenia o hirudoterapeutach na lokalnych forach internetowych, dlatego sprawdź te przeznaczone dla mieszkańców Włocławka w poszukiwaniu polecanych specjalistów.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, do którego chciałbyś się zapisać? Skontaktuj się z nami, a w postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt