Pijawki Wrocław

Pijawki Wrocław

Głównym celem naszej firmy jest wyhodować w sterylnych warunkach pijawki, które będą mogły być wykorzystywane podczas zabiegów hirudoterapeutycznych i – co najważniejsze – będą bezpieczne dla życia i zdrowia poddających się im pacjentów. Aby spełnić to założenie, uruchomiliśmy specjalną hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Wrocław

Pijawki hodujemy już od ponad 11 lat. Naszą hodowlę prowadzimy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, co oznacza, że nie mają one żadnego kontaktu z otoczeniem i są żywione w kontrolowany sposób. Stosujemy do tego sprawdzone metody hodowli pijawek w warunkach izolowanych, które regularnie udoskonalamy. Dzięki temu nasze pijawki nie stanowią zagrożenia dla ludzi i mogą być stosowane podczas zabiegów hirudoterapii.

Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości pijawek Hirudo verbana, które nie są objęte ochroną gatunkową, a więc do ich sprzedaży ani zakupu nie jest wymagane zezwolenie z Ministerstwa Ochrony Środowiska. Pijawki dostarczamy na terenie całej Polski. Z każdym zamówieniem wysyłamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek. Pijawki doręczamy w specjalnych torbach z folii wypełnionych hydrożelem, który gwarantuje im bezpieczny transport.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki do leczenia chorób o różnorakim podłożu wykorzystywane były już setki lat temu. Na początku służyły do „upuszczania krwi”, gdyż wierzono, że zabieg ten wyeliminuje wszelkie dolegliwości bólowe i wyleczy choroby, na które nie pomagały żadne inne metody leczenia. W ostatnim czasie przeprowadzono liczne badania potwierdzające skuteczność hirudoterapii, dlatego metoda ta znowu zaczęła być praktykowana.

Co sprawia, że przystawianie pijawek może przynieść ulgę w bólu i poprawić stan zdrowia? Znajdujące się w ślinie pijawek hirudozwiązki. Pijawka nie bez powodu często nazywana jest żywym laboratorium farmakologicznym – w jej ślinie produkowane są bowiem różne substancje, które mają różnoraki wpływ na nasz organizm.

Niektóre z nich takie jak zapobiegająca krzepnięciu krwi hirudyna zostały dokładnie zbadane i udowodniono ich skuteczność, inne dopiero czekają na odkrycie. Każda z substancji jednak wpływa na człowieka w mniejszym lub większym stopniu, pomagając mu uporać się z dokuczającymi mu dolegliwościami.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia przy użyciu pijawek. Są kraje, gdzie została ona zatwierdzona jako oficjalny sposób leczenia, jest refundowana i praktykowana w szpitalach. W Polsce co prawda NFZ nie pokrywa kosztów leczenia hirudoterapeutycznego, ale nie brakuje prywatnych gabinetów, gdzie można skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów z zakresu hirudoterapii.

Choć przystawianie pijawek nie jest panaceum na wszelkie dolegliwości, to w walce z niektórymi rzeczywiście przynosi pozytywne rezultaty. Produkowane przez pijawki hirudozwiązki pomagają w leczeniu nadciśnienia, miażdżycy, żylaków i chorób płuc. Po zabiegu hirudoterapii dolegliwości bólowe są mniej dokuczliwe, a ewentualne rany szybciej się goją. Dlatego pijawki przykłada się także pacjentom po zabiegach plastycznych i replantacjach. Dodatkowo hirudoterapia wykorzystywana jest jako wsparcie przy leczeniu chorób o podłożu neurologicznym takich jak nerwica i depresja.

Jak znaleźć hirudoterapeutę
we Wrocławiu?

Aby zabieg hirudoterapii był bezpieczny dla zdrowia i życia pacjenta, powinien go wykonać wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający licencję, kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Dlatego, zanim umówisz wizytę w gabinecie hirudoterapeutycznym, upewnij się, że masz do czynienia z profesjonalistą.

Do znalezienia specjalisty z zakresu hirudoterapii z okolicy możesz wykorzystać:

 

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Wrocław” albo „najlepszy hirudoterapeuta we Wrocławiu”, a wyświetlą Ci się strony, gdzie znajdziesz kontakt do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w bliskim otoczeniu.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Wrocław”. Otrzymasz listę nazwisk wraz z adresami prowadzonych działalności sprawdzonych specjalistów z zakresu hirudoterapii z Wrocławia.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znajdziesz także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Swoje usługi promują na nich hirudoterapeuci z Wrocławia i okolic. Pamiętaj, by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować znalezione informacje o danym hirudoterapeucie.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów terapii pacjenci hirudoterapeutów czasem polecają sobie nawzajem specjalistów z tej dziedziny na forach internetowych. Przejrzyj tematyczne fora, a być może znajdziesz kontakt do hirudoterapeuty, który oferuje wysoką jakość usług za atrakcyjną cenę.

Rekomendacje

pomimo usilnych poszukiwań nie udało Ci się znaleźć specjalisty posiadającego wykwalifikowanego hirudoterapeuty we Wrocławiu? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci sprawdzonego hirudoterapeutę.

Kontakt