Pijawki Zabrze

Pijawki Zabrze

pijawki

Pijawki Zabrze

 

Popularność hirudoterapii rośnie z roku na rok, a wszystko za sprawą jej dobroczynnego działania. Na efekty można liczyć jednak wyłącznie wtedy, gdy do zabiegu wykorzystane zostaną pijawki hodowane w izolowanych warunkach i żywione w sposób kontrolowany.

Firma EURO-BION powstała z myślą o osobach leczących się metodą hirudoterapii, które chcą mieć dostęp do najlepszej jakości pijawek i zyskać pewność, że zabieg z ich udziałem będzie całkowicie bezpieczny dla ich zdrowia. Od ponad 11 lat zajmujemy się hodowlą pijawek w izolowanych warunkach laboratoryjnych, które samodzielnie karmimy, tak aby nie miały kontaktu z otoczeniem. Na bieżąco doskonalimy stosowane metody, by móc dostarczać najwyższej jakości pijawki z bezpiecznej hodowli. Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczynić się do rozwoju hirudoterapii w Polsce.

Sprzedaż wyhodowanych przez nas pijawek leczniczych prowadzona jest na terenie Zabrza i całego województwa śląskiego. Zależy nam na tym, aby pijawki dotarły pod wskazany adres w nienaruszonym stanie, dlatego pakujemy je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Dla potwierdzenia jakości pijawek do przesyłki dołączamy certyfikat.

Pijawki – dlaczego warto?

Teraz wiemy o pijawkach dużo więcej niż kiedyś. W przeszłości wykorzystywane one były jako panaceum na wszelkie możliwe dolegliwości. Przeprowadzone w ostatnich latach badania ujawniły właściwości lecznicze pijawek, jak również efektywność w zakresie leczenia różnych schorzeń. Dzięki temu mamy świadomość, na co tak naprawdę pomaga hirudoterapia. Dowody w postaci wyników badań sprawiły, że hirudoterapia powróciła do łask nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Pijawka nierzadko nazywana jest żywym laboratorium farmakologicznym, nie bez przyczyny zresztą. Określenie to wzięło się stąd, że z jej śliny wyizolowano ponad 100 hirudozwiązków o szerokim spektrum zastosowań. Na ten moment dokładnie przebadana została jedynie część z nich, a pozostałe czekają na identyfikację. Jedno jest pewne – każdy z hirudozwiązków wykazuje pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Najwięcej w kontekście pijawek mówi się o hirudynie, czyli związku zapobiegającym krzepnięciu krwi. Na uwagę zasługuje również rozszerzająca naczynia krwionośne histamina, która pomaga w leczeniu chorób o różnorakim podłożu.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Niektórym wydaje się, że hirudoterapia to forma znachorstwa, ale nic bardziej mylnego. Metoda ta występuje w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. Choć nie brakuje w Polsce gabinetów, gdzie można poddać się zabiegowi przystawiania pijawek, to niestety za tego typu usługę trzeba zapłacić samemu. Hirudoterapia nie jest bowiem refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

W leczeniu jakich chorób pomaga hirudoterapia? Istnieją dowody na to, że poprawia stan zdrowia u pacjentów z chorobami zakrzepowo-zatorowymi, nadciśnieniem lub miażdżycą.  Ponadto wspomaga leczenie chorób kobiecych takich jak stany zapalne pochwy czy błony śluzowej macicy, torbielowatość jajników, nadżerki szyjki macicy czy ropniaki jajników lub jajowodów. Z kolei u mężczyzn pijawki zapobiegają rozrostowi gruczołu krokowego.

Rezultaty terapii pijawkowej można zobaczyć na własne oczy, np. przystawiając te stworzenia po replantacjach, przy trudno gojących się ranach czy po operacjach plastycznych. Proces regeneracji skóry zostaje widocznie usprawniony, dzięki czemu rany szybciej i lepiej się goją.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Zabrzu?

By hirudoterapia przyniosła oczekiwane rezultaty, do zabiegu muszą zostać wykorzystane wysokiej jakości pijawki pochodzące ze sprawdzonej hodowli, ale niemniej ważne jest, kto będzie go wykonywać. Upoważnionym do przystawiania pijawek jest tylko i wyłącznie specjalista hirudoterapii, mający merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych jej zagadnień. Do świadczenia usług o takim charakterze uprawnia go stosowna licencja.

Gdzie szukać dobrego hirudoterapeuty w Zabrzu? Dostępnych jest kilka sprawdzonych sposobów. Można do tego wykorzystać:

Google

uruchom przeglądarkę internetową Google i wpisz frazę „hirudoterapeuta Zabrze” albo „hirudoterapia Zabrze”, a wyświetlą Ci się namiary na specjalistów z Zabrza i bliskich okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl i do znalezienia dobrego hirudoterapeuty w Zabrzu wykorzystaj znajdującą się tam wyszukiwarkę.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów znajdziesz również na ogólnodostępnych portalach ogł

Fora internetowe

polecenia sprawdzonych hirudoterapeutów pojawiają się także na lokalnych forach internetowych, koniecznie więc zajrzyj na grupę mieszkańców Zabrza np. na Facebooku.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty w Zabrzu, do którego chciałbyś się udać? Napisz do nas wiadomość, a postaramy się polecić Ci kogoś

Kontakt