Pijawki Zamość

Hirudoterapia to znana ludzkości od wieków metoda leczenia przy pomocy pijawek. Jej nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki HIRUDO. W procesie leczenia do przystawiania ludziom i zwierzętom wykorzystywany jest specjalny gatunek pijawek medycznych, do którego zaliczają się pijawki Hirudo verbana hodowane w warunkach laboratoryjnych w firmie EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są bez najmniejszej nawet styczności z otoczeniem zewnętrznym, a tym bardziej krwią innych zwierząt. Ich karmienie odbywa się w sposób kontrolowany z wykorzystaniem preparatu krwiozastępczego HirudoCibum. Dzięki takiemu podejściu do hodowli pijawki spełniają najwyższe standardy i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz działalność na terenie Zamościa lub okolic i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Już teraz złóż zamówienie w EURO-BION. Dostarczamy przesyłki pod wskazany adres na terenie całego województwa lubelskiego. Pijawki wysyłamy w specjalnych opakowaniach wypełnionych hydrożelem, dzięki czemu możemy zagwarantować ich bezpieczną dostawę.

Pijawki – dlaczego warto?

Terapia pijawkowa oddziałuje na organizm w szerokim zakresie. Kluczowe znaczenie w kontekście wpływu na zdrowie mają tutaj produkowane przez pijawki hirudozwiązki, które są przez nie wpuszczane do krwiobiegu pacjenta po przystawieniu do skóry.

Ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 różnych hirudozwiązków. Każdy z nich wykazuje lecznicze właściwości i pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Wskazania do stosowania hirudoterapii to m.in.:

 • miażdżyca,
 • nadciśnienie,
 • reumatyzm,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • rwa kulszowa,
 • żylaki,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • zapalenie korzonków,
 • problemy skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym,

i wiele innych.

Hirudoterapia z pewnością nie jest panaceum na wszystkie możliwe choroby, ale w leczeniu wielu dolegliwości jest w stanie pomóc.Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia sklasyfikowana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Ponadto została uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia, dzięki czemu zarejestrowane firmy zyskały możliwość legalnej dystrybucji pijawek.

Zabieg hirudoterapeutyczny polega na przystawieniu pijawek w pobliżu miejsca bólu. Hirudoterapeuta na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia samodzielnie ustala obszar wymagający leczenia, w którym przystawienie pijawek może przynieść poprawę zdrowia.

Po przyssaniu do skóry pijawka wprowadza do krwiobiegu hirudozwiązki, skąd przenikają do sąsiadujących tkanek i transportowane są do narządów i organów, gdzie inicjują procesy naprawcze różnych stanów chorobowych.

Przystawianie pijawek jest bezpieczne i wiąże się z niskim ryzykiem powikłań. Przed zabiegiem odbywa się wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do leczenia.

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem pijawek to około 1 godzina. Kończy się on, gdy pijawki zaczynają same odrywać się od skóry i odpadać. Powstałe po pijawkach rany poddawane są dezynfekcji, a pijawki trafiają do utylizacji.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Zamościu?

Wpływ hirudoterapii na organizm to mocno indywidualna kwestia, dlatego nie da się przewidzieć efektów przystawiania pijawek. Chcąc dowiedzieć się, jak taka kuracja wpłynie na zdrowie, należy samemu poddać się leczeniu.

Chcesz skorzystać z dobrodziejstw hirudoterapii i poprawić swoje zdrowie, a przy okazji może złagodzić dokuczające objawy? Znajdź odpowiedniego specjalistę zajmującego się przystawianiem pijawek. Do szukania hirudoterapeuty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – otwórz wyszukiwarkę i w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Zamość” albo „hirudoterapeuta w Zamościu”, a wyświetlą Ci się kontakty do hirudoterapeutów z okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Zamość”. Przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Zamościa.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź popularne portale społecznościowe jak Facebook na stronach z lokalnymi ogłoszeniami, a może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów działających na terenie Zamościa.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Zamościa, gdzie również mogą być namiary na hirudoterapeutów.
 5. Rekomendacje – nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Zamościu? Napisz do nas, a postaramy się kogoś Ci polecić.

Traditional alternative medicine – doctor doing procedure of hirudotherapy for young woman

Przed terapią upewnij się, że hirudoterapeuta pracuje na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Na poświadczenie tego powinien móc okazać stosowny certyfikat. W ten sposób zyskasz pewność, że zabieg będzie bezpieczny.