Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Zielona Góra

pijawki

Pijawki Zielona Góra

Choroby cywilizacyjne to prawdziwa zmora współczesnego społeczeństwa. Podczas leczenia wielu z takich schorzeń coraz częściej zamiast medycyny tradycyjnej zastosowanie znajdują alternatywne metody leczenia. Wśród nich znajduje się hirudoterapia.

Do rozwoju hirudoterapii w Polsce w dużym stopniu przyczyniła się firma EURO-BION, zajmująca się laboratoryjną hodowlą pijawek leczniczych. Jej założycielowi przyświecał jeden cel, a mianowicie chęć upowszechnienia dobrej jakości pijawek, które mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów u ludzi. Podstawowe założenie zostało spełnione, a EURO-BION świadczy swoje usługi nieprzerwanie już od ponad 11 lat, zaopatrując w pijawki hirudoterapeutów z całej Polski.

Hodowla pijawek lekarskich odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych technologii i zachowaniu najwyższych standardów jakości. Brak kontaktu z otoczeniem i kontrolowane karmienie gwarantuje bezpieczeństwo stosowania ich u ludzi. Wykorzystywane metody są stale udoskonalane, aby zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych pijawek.

Sprzedaż pijawek prowadzimy na terenie Zielonej Góry i całego województwa lubuskiego. Dbamy o to, by paczka dotarła do adresata w nienaruszonym stanie, pakując pijawki w specjalne torebki z hydrożelem. Do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający jakość pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

J

Hirudoterapia jest znaną od wieków formą leczenia, która przez długi czas była zapomniana i dopiero niedawno wróciła do łask. Podejście do terapii pijawkowej zmieniło się w 2004 roku, kiedy to amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła je do stosowania medycznego. To zapoczątkowało prowadzone po dziś dzień badania, które potwierdzają skuteczność pijawek lekarskich w leczeniu wielu chorób.

Lista schorzeń, na jakie mogą pomóc te małe i niepozorne na pierwszy rzut oka żyjątka, jest bardzo długo. Widnieją na niej takie choroby jak zapalenie stawów, zakrzepowe zapalenie żył czy wrzody żołądka i dwunastnicy. Hirudoterapia zalecana jest w przypadku ran, np. po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej czy po przeszczepie skóry, gdyż wspomagają i przyspieszają proces gojenia.

Pijawki uznaje się za najsilniejszy lek wpływający na poprawę funkcjonowania układu krążenia. Dzięki temu, że korzystnie wpływają na stany zapalne i przepływ krwi, mogą być wykorzystywane do leczenia cukrzycy. Ponadto warto je stosować przy rwie kulszowej, nadciśnieniu, miażdżycy, hemoroidach, a nawet chorobach płuc i oskrzeli.

Pijawki Zielona Góra
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Jeszcze niedawno terapia pijawkowa była uznawana za formę znachorstwa, co zmieniło się w momencie uwzględnienia jej w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991). W Polsce dostęp do hirudoterapeutów jest ograniczony, a samo leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale są kraje jak np. Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania czy Rosja, gdzie terapia pijawkowa podlega refundacji, a nawet jest stosowana w szpitalach i ośrodkach zdrowia.

Na czym polega leczenie pijawkami? Specjalista przystawia do skóry pacjenta w zależności od potrzeb od kilku do kilkunastu pijawek, które poprzez otwór gębowy wczepiają się w skórę. Po nakłuciu wydzielają one czynne biologicznie i farmakologicznie substancje, wpuszczając je do krwioobiegu. Wśród nich znajduje się m.in. zapobiegająca krzepnięciu krwi hirudyna i rozszerzająca naczynia krwionośne histamina. Wszystkich hirudozwiązków jest ponad 100. Zabieg jest bezbolesny, a wykorzystywane do niego pijawki na koniec są niszczone i wyrzucane. Terapia może trwać od 4 do nawet 8 tygodni, choć bardzo często pierwsze efekty zobaczyć można już po pierwszym zabiegu.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Zielonej Górze?

Dużo czytałeś o zaletach hirudoterapii i teraz zastanawiasz się, czy pijawki mogłyby pomóc Ci uporać się z uporczywymi dolegliwościami, a w konsekwencji poprawić stan zdrowia? Dopóki nie poddasz się zabiegowi przystawiania pijawek, to się nie przekonasz. Dlatego umów wizytę u hirudoterapeuty, skonsultuj z nim swój problem, a doradzi Ci on, czy kuracja pijawkowa w Twoim przypadku ma sens.

Hirudoterapeuty w Zielonej Górze możesz szukać na kilka sposobów:

Google

uruchom wyszukiwarkę Google i w białym polu wpisz frazę „hirudoterapeuta Zielona Góra” albo „hirudoterapia Zielona Górą”, a pozyskasz namiary na hirudoterapeutów z tej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl, znajdź wyszukiwarkę i wpisz w niej frazę „hirudoterapeuta Zielona Góra”.

Portale ogłoszeniowe

hirudoterapeuci ogłaszają się często na różnych portalach, dlatego poszukaj również i tam.

Fora internetowe

czasem pacjenci polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych, dlatego koniecznie sprawdź fora internetowe Zielonej Góry.

Rekomendacje

skorzystałeś z wszystkich wcześniejszych propozycji, a mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, który wzbudziłby Twoje zaufanie na tyle, że chciałbyś u niego umówić wizytę? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

0

Twój Koszyk