Pijawki Zielona Góra

Pijawki Białystok

pijawki

Pijawki Białystok

Do stworzenia firmy EURO-BION zainspirowało nas ludzkie zdrowie. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak przez ostatnie lata tradycyjne metody leczenia powoli wracają do łask, szczególnie jedna z nich – hirudoterapia. Pojawiały się coraz to nowsze dowody potwierdzające skuteczność przystawiania pijawek. Coraz więcej ludzi chciało wypróbować tę metodę leczenia na sobie, przez co rosło zapotrzebowanie na pijawki.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom zwolenników hirudoterapii postanowiliśmy założyć hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych. Swoją działalność prowadzimy już od ponad 11 lat. Hodujemy pijawki lekarskie w warunkach izolowanych, czyli takich, w których nie mają one kontaktu z otoczeniem. Żywimy je w sposób kontrolowany, dzięki czemu mamy pewność, że są bezpieczne dla ludzi i mogą być stosowane do zabiegów hirudoterapeutycznych.

W zakresie naszych usług leży sprzedaż pijawek leczniczych w Polsce oraz poza jej granicami. Z uwagi na to, że pijawki Hirudo verbana nie są objęte ochroną gatunkową, do ich sprzedaży ani zakupu nie potrzeba zezwolenia z Ministerstwa Ochrony Środowiska. Dokładamy wszelkich starań, aby pijawki dotarły pod wskazany adres w nienaruszonym stanie, pakując je w specjalne foliowe torby wypełnione hydrożelem.

Pijawki – dlaczego warto?

Już przed wiekami zauważono, że samopoczucie po zabiegu hirudoterapii robi się lepsze, a stan zdrowia samoistnie się poprawia, ale nie do końca wiedziano dlaczego. Gdy wszystkie inne metody leczenia zawodziły, tam wkraczała hirudoterapia. Dzisiaj mamy świadomość, że cały sekret leczenia pijawkami tkwi w znajdujących się w ich ślinie hirudozwiązkach.

Pijawka produkuje całe mnóstwo różnych substancji, które wykazują dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Jedne usprawniają układ limfatyczny i krwionośny, z kolei inne pobudzają układ krążenia i podnoszą odporność. Na ten moment potwierdzono skuteczność kilkudziesięciu hirudozwiązków, a nadal wiele oczekuje na identyfikację. Dlatego właśnie pijawka bywa nazywana żywym laboratorium farmakologicznym.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia w wielu krajach na świecie uznana została za oficjalną metodę leczenia – jest w nich refundowana i na co dzień stosowana w szpitalach i ośrodkach zdrowia. W Polsce koszt wykonania zabiegu hirudoterapeutycznego nie jest zwracany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bez większych problemów można jednak poddać się terapii na własną rękę – w prywatnych gabinetach.

Przystawianie pijawek daje efekty w leczeniu schorzeń o różnorakim podłożu. Produkowane przez pijawki hirudozwiązki pomagają w leczeniu żylaków (tzw.  „pajączków”) owrzodzeń podudzi, stopy cukrzycowej (powikłanie cukrzycy) oraz zakrzepowego zapalenia żył. Hirudoterapię zaleca się w przypadku miażdżycy, nadciśnienia i chorób płuc. Lekarze rekomendują również przystawianie pijawek pacjentom po zabiegach plastycznych i replantacjach.

Zabieg hirudoterapeutyczny przeprowadzony pod okiem wykwalifikowanego hirudoterapeuty, z użyciem pijawek wyhodowanych w warunkach izolowanych i żywionych w sposób kontrolowany, jest w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Dzięki niemu dolegliwości bólowe są mniej dokuczliwe, a ewentualne rany szybciej się goją. Hirudoterapia często jest wykorzystywana jako wsparcie dla innych metod leczenia.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Białymstoku?

Leczenie przy pomocy pijawek wzbudziło Twoją ciekawość i chcesz się nieco więcej na ten temat dowiedzieć, a może nawet pójść o krok dalej i samemu poddać się zabiegowi hirudoterapii? Znajdź dobrego hirudoterapeutę w Białymstoku i umów się na konsultację. Przeglądając ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii zwróć szczególną uwagę na ich kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień, jak również doświadczenie w zawodzie.

Gdzie szukać ogłoszeń wykwalifikowanych hirudoterapeutów z Białegostoku i okolic? Wykorzystaj do tego:

Google

w wyszukiwarce internetowej Google wpisz frazę „hirudoterapia Białystok” albo „dobry hirudoterapeuta z Białegostoku” i pozyskaj namiary na najlepsze gabinety hirudoterapeutyczne z okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i przejrzyj listę hirudoterapeutów z Białegostoku.

Portale ogłoszeniowe

odwiedź lokalne portale ogłoszeniowe. Być może ogłaszają się na nich hirudoterapeuci z Białegostoku i okolic. Pamiętaj, by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować namiary znalezione na takim portalu.

Fora internetowe

czasem pacjenci hirudoterapeutów polecają sobie nawzajem specjalistów, u których wykonują zabieg przystawiania pijawek na forach internetowych. Odwiedź tematyczne fora, a być może uda Ci się znaleźć kontakt do dobrego hirudoterapeuty z Białegostoku.

Rekomendacje

nie udało Ci się pozyskać danych kontaktowych do specjalisty, który wzbudziłby Twoje zaufanie? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci sprawdzonego hirudoterapeutę z Białegostoku lub bliskich okolic.

Kontakt