Pijawki Żory

Pijawki Żory

pijawki

Pijawki Żory

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia wykorzystująca żywe organizmy. W 2005 roku została uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Warto też dodać, że została uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia.

Do zabiegów hirudoterapii powinny być wykorzystywane wyłącznie specjalnie do tego przeznaczone pijawki wyhodowane w odpowiednich warunkach. Firma EURO-BION zajmuje się hodowlą laboratoryjną pijawek Hirudo verbana, których specjalny sposób hodowli gwarantuje bezpieczeństwo podczas leczenia ludzi i zwierząt.

W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, zatem nie mają one nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Są więc wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów, a ryzyko przenoszenia przez nie chorób jest praktycznie wyeliminowane. Pijawki żywione są przy pomocy specjalnego preparatu krwiozastępczego HirudoCibum.

Prowadzisz gabinet w Żorach lub innej miejscowości na terenie województwa śląskiego i chcesz zaopatrzyć swój gabinet w pijawki? Zachęcamy do złożenia zamówienia w firmie EURO-BION. Podczas pakowania przesyłek przestrzegamy zasad bezpieczeństwa dotyczących wysyłki organizmów żywych, co daje pewność, że zamówienie dotrze pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu różnych przypadłości. Po przystawieniu do skóry pacjenta przekłuwają się przez nią i pobierają krew, jednocześnie wpuszczając do krwiobiegu tzw. hirudozwiązki. Są to samodzielnie wyprodukowane przez nie substancje o leczniczym działaniu. Hirudozwiązki wykazują szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym stymulują zachodzące w organizmie człowieka procesy biochemiczne. Dlatego właśnie terapia pijawkowa jest w stanie poprawić zdrowie i samopoczucie.
Jedną z ważniejszych substancji produkowanych przez pijawki jest hirudyna, która zmniejsza krzepliwość krwi. Pozostałej mieszaninie wytwarzanych przez nie związków przypisuje się między innymi działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wskazania do leczenia pijawkami to:
• nadciśnienie tętnicze,
• miażdżyca,
• cukrzyca,
• reumatyzm,
• rwa kulszowa,
• żylaki,
• hemoroidy,
• choroby zakrzepowo-zatorowe,
• choroby oskrzeli i płuc,
• wrzody żołądka i dwunastnicy,
• zapalenie korzonków,
• łuszczyca,
• grzybica,
• atopowe zapalenie skóry,
• choroby psychiczne,
• nerwice,
i wiele innych.
O skuteczność hirudoterapii w leczeniu konkretnej przypadłości warto zapytać hirudoterapeutę.

 

About 2
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Leczenie polega na przyłożeniu pijawek do zmienionego chorobowo obszaru ciała. Hirudoterapeuta dysponuje wiedzą, gdzie przystawić pijawki w przebiegu konkretnych chorób i ich objawów, aby przyniosło to konkretny rezultat. Liczba pijawek wykorzystanych do leczenia wynika z wielkości miejsca objętego chorobą i indywidualnych potrzeb.

Przystawianie pijawek cechuje się dość niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Przed zabiegiem odbywa się jeszcze wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do leczenia. Osobom cierpiącym na choroby przewlekłe i przyjmującym na stałe leki dodatkowo zaleca się konsultację w sprawie przeprowadzenia terapii pijawkowej z lekarzem.

Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego wynosi około 1 godzinę lub dłużej (do momentu, aż pijawki zaczną się same odrywać od skóry i odpadać). Później powstałe po pijawkach rany są dezynfekowane i zaopatrywane, a pijawki trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Żorach?

Lista chorób i dolegliwości, w których leczeniu można wykorzystywać pijawki, jest długa. Nie da się jednak przewidzieć, jak hirudoterapia wpłynie na organizm i stan zdrowia w konkretnym przypadku. Aby się o tym przekonać, trzeba samemu się jej poddać.

Osobom zdecydowanym na poddanie się terapii pijawkowej nie pozostaje nic innego, jak tylko znaleźć odpowiedniego hirudoterapeutę. Do szukania specjalisty można wykorzystać takie miejsca jak:

Google

otwórz w przeglądarce wyszukiwarkę i wpisz hasło „hirudoterapeuta Żory” lub „hirudoterapia w Żorach”, a wyświetlą Ci się adresy gabinetów hirudoterapeutycznych z Żor.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Żory” i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów, które Ci się wyświetlą.

Portale ogłoszeniowe

zobacz posty na grupach założonych na portalach społecznościowych, gdzie niekiedy można znaleźć ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Żor, w tym też specjalistów z zakresu hirudoterapii.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dotyczące leczenia naturalnego, a być może znajdziesz tam namiary na hirudoterapeutę z bliskich Ci okolic.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty w Żorach? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt